PORAZ V MARIBORU

Članska ekipa je v 9.krogu v 2.SKL gostovala v Mariboru pri Braniku. Domačini  so jim prizadejali šesti poraz (peti v seriji) in jih potisnili na konec razpredelnice. Tekma se je tokrat končala za Hrastničane z manjšo razliko in bolj sprejemljivim rezultatom 71 : 62 (20 - 14 18 - 15 14 - 18 19 – 15). Domačini so bili celotno srečanje v rezultatski prednosti, največ za 13točk v 38.minuti tekme. Hrastničani so bili najbliže preobratu v obdobju od 30.do 33. minute, ko so zaostajali le za pet točk. Da jim  ni uspel preobrat v zmagovalni smeri, je kriv slab odstotek metov za dve točki ( od 49 poizkusov le 19 zadetih, kar je 39%), tudi prosti meti niso bili za pohvalo, od 13 so jih zadeli le tri,kar je slabe 23%, tudi pri metu za tri so Mariborčani bili boljši, sicer le za odstotek (8/26, kar je 31 % izkoristek), Hrastnik (7/23,  30%). Pri Hrastniku je bil tokrat najučinkovitejši Urh Durnik, ki se po poškodbi počasi vrača v želeno formo,zadel je 21 točk (štiri mete za dve in štiri za tri ter točko iz prostih metov). Če Hrastničani ne želijo praznične dni preživeti na zadnjem mestu razpredelnice, je nujno, da v sredo 23.12. v zaostali tekmi 8.kroga v Grosuplju premagajo gostitelje.

Kadeti (U17)

Kadeti so 19.12.  igrali v  Šentjurju  pri ekipi Tajfun in jim z obrestmi vrnili za poraz v domači dvorani v Hrastniku. Gostitelje so premagali z rezultatom 53 : 71  (20 - 22 6 - 15 15 - 18 12 – 16).Trenutno je najboljši kadet pri Hrastničanih Tilen Lapi s 13,0 točkami /tekmo.