SLAB PRVI POLČAS

Hrastničani so v bitki za obstanek doma izgubili z ekipo iz Ajdovščine,ki jih je premagala z rezultatom 80 : 83 (13 - 24 22 - 17 20 - 19 25 – 23). Prvi polčas so gostje dobili s šestimi točkami razlike. Domačim ni stekla igra v prvem polčasu,  v drugem so zaigrali veliko bolje in ujeli goste, v petindvajseti minuti tekme so bili v vodstvu za štiri točke (49:45). Gostje so ponovno prešli v vodstvo in v štiriintrideseti minuti povedli 75:64. Domačim se je še enkrat do konca tekme (38.minuta)  uspelo približati gostom na vsega dve točki zaostanka (75:77).Domače je pokopal izredno slab met za dve točki (17/31- 55%, Ajdovščina 17/35 -70%).Obe ekipi sta bili tudi zelo skromni pri metu za tri točke,oboji so bili le 25 %. K porazu Hrastnika je pripomogel tudi  slab v  skok v napadu in v obrambi, skupaj Hrastnik 41,4% in Ajdovščina 58,6%, so pa imeli domači manj  izgubljenih žog (H 20,9% A 25,3% ).  Najvišja prednost pri Hrastniku je bila 4 točke (49:45) in pri Ajdovščini 18 točk (17:35).Tudi v tej tekmi je bil najučinkovitejši domači košarkar Dejan Dunovič,dosegel je 22 točk. Beg iz nevarnih voda postaja vse bolj oddaljen,vendar ni še vsega konec, potrebno se je boriti do konca.