PORAZ V ČRNOMLJU

Člani so gostovali v Črnomlju pri ekipi KOLPA Črnomelj in izgubili tekmo z rezultatom 99:96 (21:21,21:28,29:21, 28:26). Vse točke za Hrastnik so dosegli igralci začetne peterke (Dunović 29,Ovnik 28,Tušek 21,Godicelj 14 in Durnik 4). Tekma je bila odločena v zadnjih sekundah srečanja in rezultat je bil sedemkrat izenačen (2:2,19:19, 21:21, 37:37, 40:40 73:73,88:88).Hrastniški košarkarji so bili v rezultatski prednosti pretežni del druge četrtine,najvišjo prednost so imeli v štiriindvajseti(24) minuti tekme,ko je bil rezultat 50:59,v devetindvajseti (29)minuti so domačini prešli za kratek čas v vodstvo z rezultatom 71:70. Hrastničani so tretjo četrtino odprli s trojko D. Godiclja in prešli ponovno v vodstvo,ki so ga držali do 34.minute,zadnje minute tekme so bili v prednosti domačini,največ za 6 točk (82:76). V 39.minuti je bil rezultat ponovno poravnan (88:88),zadnji dve minuti srečanja so domačini uspeli preiti v vodstvo in ga obdržati do zaključka tekme. V zadnjih sedmih sekundah so Hrastničani imeli pri rezultatu 99:96 napad,Ovnik je poizkusil z razdalje,žal ni zadel in končni rezultat se ni izšel po njihovih željah. Statistika tekme je pokazatelj,da sta bili ekipi zelo izenačeni,hrastniški košarkarji so bili boljši v poizkusih za dve točki (od 34 zadeli 22 65%, Kolpa 21:38 55%),pri poizkusih za tri točke so bili uspešnejši domači (23 poizkusov 10 zadetih 43%,Hrastnik 26 poizkusov 10 zadetih 38%). Ekipi sta imeli enako število skokov (28) in izgubljenih žog (12).Hrastničani bodo morali iskati priložnost za zmago v naslednji tekmi 27.2.,ko gostijo doma ekipo Plama Pur iz Ilirske Bistrice, čeprav, roko na srce, so imeli priložnost za ugodnejši rezultat tudi na tej tekmi.