SEZONA 2016-2017

Spoštovani obiskovalci hrastniške košarkarske spletne strani

Košarkarska dogajanja v slovenskem košarkarskem prostoru so že v polnem teku. Košarkarski klubi so že pred pričetkom tekmovanj predstavili svoje igralce, cilje. Odigrane so tudi že tekme v ligaškem tekmovanju.  KK Hrastnik vas tokrat malce z zamudo seznanja z dogajanji v klubu. Vendar kljub temu, da bodo novice malo pozne , bodo pa brez vsakršnih ugibanj o njihovi verodostojnosti.

Košarkarski klub ,kot vam je že poznano, je v lanski tekmovalni sezoni po dveh desetletjih zapustil druščino v drugi ligi in se preselil rang niže, v tretjo SKL -VZOD .Posledično izpadu, so klub zapustili nekateri igralci, ki so bili standardni košarkarji  v klubu in so bili nosilci igre. Klub se je razšel z Mačkom,(zaradi službenih obveznosti je prenehal z igranjem košarke), Durnikom (prestopil v ECE Celje),Guno,(prestopil v Maribor), Tuškom (niso našli skupnega jezika o njegovem nadaljevanju igranja  v Hrastniku), Zagorcem ( prestop v drugi klub),Dunovićem , Memčićem (skladno z dogovorom sta oba odšla iz kluba pred zaključkom sezone),Virantom(samovoljno, kakor tudi Guna zapustil klub).

Od starejših igralcev, ki so bili pripravljeni pomagati klubu in mladim igralcem na poti košarkarskega dozorevanja, so ostali Ovnik, Godicelj, Babič,Nučič (trenutno poškodovan) in Hasanović. Tem igralcem sta se pridružila posojeni igralec Zlatoroga iz Laškega  Vodiškar in Lipovšek (ki je pred leti že igral v Hrastniku).

Hrastnik je v sezono 2016/17, v tretje ligaški konkurenci vstopil  z že imenovanimi košarkarji in mladimi : brata J.in Ž. Kellner,Dušak,Ašič,Cestnik,Golob,Hočevar,Hodžič,Kmet,Lapi, Pavliha in Robič.

Sistem tekmovanja v 3.SKL  je, igranje v treh ligah (VZOD,ZAHOD in CENTER) s  sedmimi oz. osmimi ekipami. Po dve najboljši ekipi se uvrstita v ligo šestih za prvaka in napredovanje v višji rang tekmovanja.

Hrastnik je že odigral dve tekmi v 3.SKL. Obe tekmi je igral na gostovanjih v Slovenski  Bistrici in Kamniku in zabeležil dve zmagi z rezultati 75:84,72:76. V obeh tekmah so dobil priložnost igranja tudi mlajši igralci,vendar so vse točke za zmagi Hrastnika dosegli košarkarji prve peterke (Godicelj 42, Babič 40, Ovnik 28 ,Lipovšek 41,Vodiškar 9).

Hrastniški košarkarji se bodo v pričakovanju tretje zaporedne zmage ,v nedeljo 30.10.2016 ob 18 uri predstavili domači publiki,vam ljubitelji košarkarske igre.

KOŠARKARJI VAS VABIJO NA TEKMO,PRIDITE NE BO VAM ŽAL,TUDI IGRANJE MALCE NIŽE JE LAHKO LEPO IN POTREBUJE VZPODBUJANJE.

Prispevek  Srečko Klenovšek