ZMAGA ZA V KNJIŽENJE, IGRA ZA V POZABO

Članska ekipa košarkarskega kluba Hrastnik je včeraj 21.1.2017 odigrala predzadnjo temo v rednem delu Vzhodne skupine v 3.SKL in zabeležila 10 zmago. V gostih je imela ekipo POSAVJE iz Krškega in jo premagala le s štirimi točkami razlike, rezultat je bil 74:70  (18:14,22:16,13:17,21:23). Domača ekipa ni prikazala igre , ki so jo gledalci pričakovali, ni bilo igre v obrambi.Gostujoči igralci niso stopili na parket hrastniške dvorane z belo izobešeno zastavo, kot so mogoče mislili nekateri v hrastniški ekipi, borili so se in pretili domačim vse do zaključka tekme, zato bi morebitna zmaga gostov ne bila preveliko presenečenje. Postavlja se vprašanje ali je bila to taktična zamisel pred odločilno tekmo naslednjo soboto (28.1.) v Litiji ali se pa mogoče kaže padec v igri hrastniške ekipe, ki je že izgubila tekmo v Ljubljani proti Ježici (14.1.), upajmo na prvo in da bodo Hrastničani v Litiji pokazali precej drugačno igro in odšli v ligo za napredovanje v višji rang s količnikom 2:0. Spomnim naj,da se po dve ekipe iz vseh treh tretje ligaških skupin uvrstijo v že napisano ligo šesterice za napredovanje,trenutno so pred zadnjo tekmo tako rekoč že uvrščene ekipe : Center (Medvode ,Koper),Vzhod (Hrastnik, Litija),Zahod ( Enos Jesenice ,Nazarje).

V sinočnji tekmi,katero igro je potrebno pozabiti,je v zadnji minuti tekme zaigral Marko Tušek, ki se je v matični klub vrnil po 26.letih (Hrastnik je zapustil leta 1990).

Kadeti

Kadeti so v soboto 21.1. odigrali v domači dvorani na Logu prvenstveno košarkarsko tekmo z ekipo Ljubljane A.Tekmo so izgubili s štirinajstimi točkami razlike,rezultat je bil 70:84. Najučinkovitejši domači košarkar je bil Tim Tušek z dvajsetimi (20) točkami.