POLOVIČEN USPEH

Kadeti in člani  košarkarskega kluba Hrastnik so v soboto 11.2. odigrali prvenstveni tekmi.

Člani so v ligi za prvaka 3.SKL gostili ekipo Medvod , ki je bila zmagovalka v svoji skupini predtekmovanja brez poraza. Tudi tokrat so gostje ostali neporaženi. Domačim košarkarjem so prizadejali boleč poraz, zmagali so  z rezultatom  80:85 (20:26,17:10,25:24,18:25). Za poraz domačih košarkarjev bi bilo nepošteno v celoti obsojati sodniški par, ki je resnici na ljubo naredil kar nekaj napak, ki pa niso bile odločujočega pomena. Domači košarkarji so naredili vse preveč napak (če bi se vodila statistika, ki se žal v 3.SKL ne vodi, bi lahko videli, da je temu tako), ki so gostom omogočile, da so ti na koncu slavili zmago. Obupati zaradi tega poraza je nesmiselno, ostanejo še tekme, s katerimi si bodo hrastniški košarkarji povrnili samozaupanje in pokazali , da niso pozabili igrati dobre košarke in posledično temu zmagovati. V včerajšnjem srečanju je bil najučinkovitejši domači košarkar Dejan Godicelj z enaindvajsetimi (21) točkami, bil je tudi najbolj učinkovit košarkar tekme , pri gostih je bil najučinkovitejši Nik Gregorčič 20 točk. Drugo  tekmo  v ligi za prvaka, po 14 dnevnem premoru, bodo Hrastničani  25.2. igrali ponovno doma proti ekipi Enos Jesenice.

Kadeti 1.SKL

Kadetska ekipa  je v soboto 11.2. gostila ekipo Elektre Šoštanj iz Šoštanja in jo premagala z rezultatom 88:64 (27:17,23:11,14:28,24:8). Najučinkovitejši domači košarkar je bil Jan Kellner s triindvajsetimi (23)točkami. Domača ekipa je tokrat imela v ekipi le devet košarkarjev ?