ZA KONEC REDNEGA DELA PORAZ

Članska ekipa košarkarskega kluba Hrastnik je v petek 14.4.2017 gostovala v Nazarjah, kjer je odigrala zadnjo tekmo v ligi za napredovanje. Svoje igranje v tem delu tekmovanja je sklenila s porazom, gostitelji so bili boljši za 9 točk, zmagali so z rezultatom 87:78 (19:23,27:19,19:18,22:18). Tokratni poraz ni vplival na razpored na razpredelnici. Hrastničani so si kvalifikacije, ki jih bodo odigrali v soboto 22.4.2017 ob 1900 doma in v torek  25.4.2017 v Šoštanju proti ekipi Elektre, zagotovil že z zmago proti Kopru. V tej zadnji tekmi je iz statistike razvidno , da je v igri trener rotiral vse igralce, ki jih je imel na razpolago, izmed njih jih je kar deset doseglo točke : Babič 10,Robič, 3, Nučič 14, Vodiškar 21,J.Kellner 4,Lipovšek 9, Hasanović 2, Ovnik 6, Godicelj 3, T.Tušek 6, brez dosežene točke sta ostala Hodžič in Dušak. Kako bo v kvalifikacijskih tekmah  je težko napovedovati. Ekipa Elektre je kakovostna ekipa, ima več izkušenih prvoligaških košarkarjev. Upajmo, da bodo fantje v teh dveh kvalifikacijskih tekmah dali vse od sebe, da bodo prikazali dobro igro in da bodo odmislili, da nimajo prilike za dober rezultat. Pravi nesmisel bi bil, da bi v teh tekmah bili izpostavljeni mladi igralci, ki šele dobivajo izkušnje. Za njihovo dokazovanje  je bilo dovolj časa skozi redni del tekmovanja, koliko priložnosti za to so dobili, je pa vprašanje za stroko.