O ekipah

''Talenti zmagujejo tekme, toda timsko delo ter inteligenca osvajajo prvenstva.''
Michael Jordan

Ekipa je skupina ljudi, ki jih združuje skupna želja po doseganju rezultata ali cilja. Ekipno delo zahteva, da si vsi člani prizadevajo v isti smeri. Vedno mora veljati zlato pravilo: »Vsi za enega, eden za vse.« Torej -  če sotekmovalec dela zate, moraš delati tudi ti zanj. Ekipa si mora stati ob strani.

Košarka je izrazito ekipni šport. Timsko delo je pogoj za uspeh. V vsaki ekipi je ključen dogovor  ter SPOŠTOVANJE soigralcev.

»Ne sprašuj, kaj lahko tvoji sotekmovalci storijo zate. Vprašaj se, kaj lahko ti storiš zanje.«
Magic Johnson

V KK Hrastnik je šest različnih ekip:

-          Šola košarke

-          Mlajši pionirji

-          Starejši pionirji

-          Kadeti – v sezoni 2012/13 ni ekipe

-          Mladinci

-          Člani

Trenerji:

Glavni v ekipi mora biti trener. Ta mora tekmovalce dobro poznati. Trener mora tekmovalce dobro pripraviti na tekmo in jih prepričati, da so boljši od nasprotnika. Če jih o tem zares prepriča, postane njegov uspeh ZMAGA.

Svoje znanje ter navdušenje nad košarko v KK Hrastnik naprej predajajo:

·         Rok Deželak (Šola košarke)

·         Goran Jorgić (Mlajši pionirji)

·         Davor Brečko (Starejši pionirji)

·         Gregor Balek (Mladinci)

·         Vladimir Rizman (Člani)

»One man can be a crucial ingredient on a team, but one man cannot make a team.«
Kareem Abdul-Jabbar