KK Hrastnik predstavlja nove strokovne sodelavce v sezoni 2022/23

Košarkarski klub Hrastnik ima novega glavnega trenerja in športnega direktorja. Vodenje članske ekipe prevzema Vladimir Rizman, vajeti športnega direktorja pa je prevzel Igor Pučko. Oba sta v našem klubu v preteklosti že delovala. Ekipo U16, kjer bodo združeni vsi mlajši igralci iz Zasavja, bo vodil Mitja Pavlič. Pri ostalih ekipah ne bo sprememb.

Vladimir Rizman je v svoji trenerski karieri je vodil še ekipe Slovenj Gradca, Parkljev, Hopsov iz Polzele, šoštanjske Elektre, Komarno iz Slovaške in Celja. Rizman (1967) ima za seboj uspešno igralsko kariero. Otrok zagrebške Cibone je igral za njeno člansko ekipo, tudi z Draženom Petrovićem, ki se ga posebej rad spominja. Kariero v Sloveniji je začel v Kopru, nadaljeval v Velenju, Elektri iz Šoštanja, Hopsih iz Polzele, Mariboru, Trbovljah in Zagorju, eno leto je igral tudi v avstrijskem Gradcu. Igralsko je pod koši vztrajal do kar 42 leta.

Vladimir Rizman je ob vrnitvi v KK Hrastnik povedal: »Igor Pučko mi je predstavil vizijo, da zasavsko košarko vrnemo v slovenski športni prostor. To bomo poskušali uresničiti predvsem z mladimi igralci, željnimi dokazovanja. V prvo ekipo želimo dodati tudi najbolj perspektivne, še mlajše igralce iz Zasavja. Velik izziv predstavlja vrnitev hrastniškega kluba v drugo ligo. Kar pa mi je všeč, in zato sem tudi sprejel vlogo trenerja. Lokalno okolje v Hrastniku dobro poznam, tu sem že deloval leto in pol. V spominu so mi ostali zares dobri odnosi.«

O ciljih kluba je obširneje spregovoril Igor Pučko (1969), novi športni direktor KK Hrastnik ter nekdanji igralec v 1B Jugoslovanski in 1. slovenski košarkarski ligi, reprezentant v mlajših selekcijah, dolgoletni trener v več slovenskih in tujih prvoligaših ter nižjeligaših, udeleženec all star tekmovanja in športni direktor v več sredinah: »Z velikim veseljem sem se odzval povabilu predsednika KK Hrastnik Andreja Železnika in upravnega odbora kluba, da po odhodu Gašperja Ovnika, s katerim sva nekoč odlično sodelovala v dveh klubih, postavimo nove temelje zasavske košarke. V ta namen smo se odločili, da v Hrastniku vzpostavimo okolje, ki bo košarkarsko prijazno predvsem za mlade, perspektivne in košarkarskega uka željne igralce pretežno iz Zasavja. To je v zadnjem desetletju ostalo brez članskih ekip v Zagorju in Trbovljah, v Hrastniku pa se je bila članska ekipa zaradi pravil Košarkarske zveze Slovenije pri licenciranju klubov pred nekaj sezonami prisiljena preseliti iz drugoligaške v tretjeligaško konkurenco. Vse v povezavi s premalo vključenimi otroki v košarko in mlajše klubske selekcije.«

Igor Pučko je pudaril, da so prvi koraki k vzpostavitvi košarkarskega produkcijskega centra v tem delu Zasavja z letošnjim začetkom sezone že vzpostavljeni: »Mladi igralci iz Zagorja in Trbovelj so se pridružili vrstnikom iz KK Hrastnik. Namen kluba je, da fantom iz regije omogoči kakovostne klubske treninge in individualno vadbo s ciljem košarkarskega napredka, najperspektivnejše igralce pa v najkrajšem možnem času usposobiti za igranje na članskem tekmovalnem nivoju. Košarkarska Slovenija potrebuje močno regijo Zasavje z obuditvijo še enega regijskega košarkarskega centra, poleg Litije. Ker sem pred dobrim desetletjem vodil prvoligaša Zagorje Banka Zasavje (tudi v ligi za prvaka), drugoligaški Rudar Trbovlje do napredovanja v 1. ligo, tam združeni klub iz Zasavja Pro-tek Zasavje in drugoligaški KK Hrastnik, lahko z gotovostjo trdim, da je Zasavje vedno bilo polno košarkarskega potenciala.«

O vodenju članske ekipe pa je novi športni direktor kluba dodal: »Z zadovoljstvom smo vodenje članske ekipe v tej sezoni prepustili staremu znancu tukajšnjih parketov. Vladimir Rizman je bil pred leti eden nosilcev ekipe Rudar Trbovlje, ki je na 60 letnico obstoja kluba le-tega pripeljala v 1. ligo. Povrhu je kot članski trener uspešno deloval v KK Hrastnik. Poleg Rudarja iz Trbovelj sem z Vladimirjem Rizmanom uspešno sodeloval tudi pri Hopsih iz Polzele. Gre za bivšega zelo uspešnega in uveljavljenega igralca, izredno tekmovalnega in predanega košarki, sedaj ambicioznega članskega trenerja z izkušnjami vodenja 1. in 2. ligaških ekip doma in v tujini, ki je motivirano sprejel izziv. Naloga trenerja bo, da v člansko ekipo vključi čim več potencialov, jih pozitivno košarkarsko in človeško oblikuje ter jim omogoči čim več priložnosti za dokazovanje in tako poskrbi, da bo KK Hrastnik postavil temelje za boljšo košarkarsko prihodnost. KK Hrastnik je klub z dolgo in uspešno tradicijo in naša skupna naloga je, da klubu vrnemo veljavo, kot jo je nekoč imel.«

Ekipo U16, kjer bodo združeni vsi mlajši igralci iz Zasavja, bo vodil Mitja Pavlič. Pri ostalih ekipah ne bo sprememb. Rok Deželak bo vodil ekipo U20. Alen Hasanović bo vodil ekipi U14 in U12. Joni Sotošek pa bo na košarkarski poti usmerjal naše najmlajše fante.

V košarkarskem klubu Hrastnik želimo celotnemu strokovnemu štabu veliko uspehov. Pred novo sezono nas še posebej veseli bolj poglobljeno sodelovanje med zasavskimi klubi. Pri mlajših selekcijah bodo poleg naših košarkarjev ekipo sestavljali tudi člani sosednjih košarkarskih klubov Rudar Trbovlje in Zagorje. Zahvaljujemo se tudi Gašperju Ovniku za opravljeno delo v pretekli sezoni in mu želimo uspehov na novi poti.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja