V derbiju 11. kroga 3. SKL AKK Branik zasluženo boljši

Sobotni članski derbi 11. kroga 3. SKL Vzhod v mariborski dvorani Tabor med neporaženim AKK Branik in KK Hrastnik je z rezultatom 82:60 zasluženo pripadel domači ekipi. Naša ekipa je derbi dočakala brez poškodovanega Aneja Nučiča, vendar z delno sanirano poškodbo Klemna Pučka, kar pa žal ni bilo dovolj za sila motivirano domačo ekipo, ki ima v svoji sestavi izjemno visoko in izkušeno krilno centrsko linijo. Tako sta bivša prvoligaška igralca in reprezentanta do 20 let, 39 letni in 210 cm visoki Salih Nuhanović ter 34 letni in 205 cm visoki Dejan Čigoja, skupaj z mladinskim reprezentantom, 21 letnim in 207 cm visokim Mark Babšek Vrečkom zaprla vse poti pod svoj obroč, kar je prav na tej poziciji oslabljeni ekipi KK Hrastnik v prvi četrtini povzročilo nemalo težav. Posledično si je domača ekipa priigrala visoko prednost (35:16), ki je navkljub v nadaljevanju izenačeni igri (ostale četrtine: 17:16, 20:12, 10:16) bila dovolj, da je končnica tekme minila brez večje rezultatske napetosti.

Po prvem delu lige članska ekipa KK Hrastnik zaseda 4. mesto med 12 ekipami, ob razmerju zmag in porazov 7:3 ter odigrani tekmi manj (prestavljeno tekmo 5. kroga bo naša ekipa odigrala danes teden v Nazarjah). Še pred tem, in sicer v soboto 17. 12., bo naše moštvo gostovalo pri drugo uvrščenem Grosupljem. Upajmo, da bodo težave s poškodbami do takrat sanirane in bo ekipa lahko novi derbi lige dočakala v popolni postavi in predvsem zdrava.

Strelci za KK Hrastnik v Mariboru: Babič 6, Kellner 2, Vorina 2, Kališnik 5, Pučko 15, Tušek 9, Goršek 6, Vodiškar 15

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja